Jak skuteczniej prowadzić Fanpage na facebooku? – Business Facebook

Być może wiele osób o istnieniu tej strony nie wie, ale Facebook stworzył platformę, która ułatwia zarządzanie stronami na Facebooku. Znajdziecie ją pod adresem www.business.facebook.com. Zapewne zastanawiacie się „tylko po co mi to skoro świetnie radzę sobie z zarządzaniem swoim fanpagem z poziomu Facebooka?”. Pozwól, że w tym artykule wytłumaczę Ci, dlaczego warto mieć Business Facebooka.

Business Facebook co to tak naprawdę jest?

Business Facebook lub inaczej menedżer firmy to platforma, na której możesz zarządzać swoimi stronami na Facebooku. Można powiedzieć, że jest to już bardzo profesjonalne narzędzie do prowadzenia strony, gdyż daje znacznie więcej możliwości niż, gdy robisz to tylko na Facebooku. Co więcej strona ta jest całkowicie darmowa!

Plusy Business Facebooka:

Przede wszystkim możecie założyć tam konto reklamowe i to nie jedno! Umożliwia to bardzo szczegółowe statystyki dotyczące reklam, więcej opcji dotyczących tworzenia reklam czego nie ma na poziomie prowadzenia strony z poziomu Facebooka. Możecie zarządzać budżetem, bardzo dokładnie targetować, tworzyć cała płatne kampanie reklamowe, a nad wszystkim macie znacznie większą kontrolę. Business Facebook daje nam również możliwość tworzenia reklam na Instagramie, który jest powiązany z naszym kontem na Facebooku.

Możecie zarządzać tam kilkoma stronami, znacznie łatwiej jest też nadawać role, szczególnie, gdy Waszym fanpagem zajmuje się więcej osób. W zależności od zadania jakie macie dla danej osoby, taką rolę i dostęp możecie jej przypisać, np. moderowanie komentarzy, tworzenie reklam itp.

No i ostatnia równie ważna kwestia to dostęp do jeszcze bardziej rozszerzonych statystyk dotyczących naszego profilu na Facebooku. Im bardziej szczegółowe statystyki tym lepiej możemy zrozumieć naszych odbiorców i odpowiednio dostosowywać nasze treści i reklamy pod nich.

To tylko kilka plusów Business Facebooka. Koniecznie połącz swój fanpage i sam/a przekonaj się ile benefitów może przynieść Ci ta drobna, wielka zmiana.

Pozostałe artykuły:

Scroll to Top