Pomysły na zdjęcia w domu

Jako, że wszyscy w obecnej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do siedzenia w domu musimy sobie jakoś z tym radzić. Być może mieliście jakieś fotki w zapasie, ale w końcu i one nam się skończą, dlatego dzisiaj postanowiłam podrzucić Wam kilka pomysłów na zdjęcia, na Wasze media społecznościowe, które możecie wykonać w domu.

Flatlay

Flatlay czyli zdjęcie z góry czy też tzw. lotu ptaka. Ustawiamy dowolnie wybrane przedmioty na stole, podłodze, łóżku, kocu itp. i robimy nasze zdjęcie. W ten sposób możemy pokazać dowolny produkt, rzeczy, które warto polecić, swój posiłek, sposób spędzania wolnego czasu.

Selfie

Selfie to zdjęcie z ręki, wystarczy wyciągnąć telefon, włączyć aparat, wyciągnąć rękę i pstryk! Możemy również zrobić tzw. “advanced selfie” gdzie posilamy się samowyzwalaczem w naszym telefonie, dzięki czemu wcale nie musi być widać, że zdjęcie zrobiliśmy sobie sami. Advanced selfie zrobisz bez problemu jeśli posiadasz statyw, ale nie martw się i bez niego sobie poradzisz! Statyw możesz zrobić z tego co masz w domu, np. z książek, pudełka, taśmy itp.

Widok z okna

Jeśli masz to szczęście i masz piękny widok za oknem to koniecznie wykorzystaj to do zdjęcia. Możesz zrobić też piękne zdjęcia samego nieba. Widok z okna może być również świetnym tłem do fotki z jakimś produktem lub karteczką z cytatem. Możesz również użyć swojego okna jako ramy do swojego zdjęcia, żeby efekt był ciekawszy.

Pokaż swoje wnętrze

Fotografie wnętrz podbijają Instagrama pokaż więc swoje! A jeśli uważasz, że nie masz instafriendly miejsca w swoim domu pokaż swój ulubiony kącik albo miejsce, w którym pracujesz, a może masz swoją ulubioną półkę z książkami czy szafkę z przyprawami. Możesz pokazać obrazy lub zdjęcia na ścianie, a także roślinki które hodujesz. Wystarczy trochę zainspirować się na Pintereście, użyć trochę wyobraźni i zobaczysz, że w swoim domu możesz stworzyć naprawdę piękne zdjęcia.

Baw się światłem

Światło jest niezwykle ważne przy robieniu zdjęć, z reguły zdjęcia robimy stojąc przy oknie tak, by światło padało nam na twarz, wtedy zdjęcie jest w większości przypadków fajnie doświetlone. Jednak możemy też trochę poeksperymentować. Możesz na przykład pobawić się cieniem lub wykorzystać lusterko jako blendę i doświetlać swoją twarz. Korzystaj również ze sztucznego światła, łam schematy, a być może stworzysz naprawdę bardzo artystyczne foto.

Makro

Zdjęcie makro czyli w dużym uproszczeniu bardzo mocne zbliżenie na dany obiekt często jakiś drobny, który na zdjęciu jest znacznie wyolbrzymiony niż jest to w rzeczywistości. Możesz na przykład zrobić zdjęcie kropel wody na umytych owocach, jedzenia, czy jakiejkolwiek ciekawej struktury, którą znajdziesz w swoim domu.

Zdjęcia zwierząt

Jeśli masz to szczęście i posiadasz jakiegoś zwierzaka, to teraz jest dobry czas by zrobić fotki swoim pupilom, bo w końcu nie ma nic słodszego niż zdjęcia psów czy kotów (czy jakichkolwiek innych zwierząt domowych) w social mediach. Fajny przykład takich zdjęć znajdziecie na Instagramie

To tylko kilka pomysłów, ale tak naprawdę Wasze mieszkanie może skrywać sporo interesujących miejsc i gadżetów, które mogą zainspirować Was do zdjęć. Dajcie znać jakie Wy macie pomysły na robienie fot w domu

Pozostałe artykuły:

Scroll to Top