Lista darmowych narzędzi do tworzenia treści tekstowych na Social Media

Tworzenie treści na social media od dziś będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, bo podrzucam Ci dzisiaj 8 darmowych narzędzi do tworzenia treści głównie tekstowych na Twoje media społecznościowe

8 darmowych, narzędzi do tworzenia tekstów w Social Mediach

  • LanguageTool – to wtyczka do przeglądarki chrome, która sprawdzi Twoją poprawność językową poprzez wyłapanie błędów ortograficznych, ale także podpowie na przykład, gdzie postawić przecinek, dla mnie odkrycie roku!
  • WordCounter – klasyczny licznik słów i znaków, z którego korzystam z reguły, żeby sprawdzić, czy nie przekroczyłam magicznej liczby 2200 znaków, bo to właśnie tyle maksymalnie możemy zmieścić tekstu pod postem.
  • Blog Topic Generator – strona, która generuje pomysły na tematy, na bloga, darmowa wersja jest dość okrojona, ale może akurat coś Ci podpowie. Narzędzie anglojęzyczne, ale nie ma problemu, żeby przetłumaczyć i wykorzystać do tworzenia po polsku.
  • Answer The Public – strona dzięki, której sprawdzisz najczęściej występujące wyszukiwania w Google ze słowem, które Ciebie interesuje. W wersji darmowej masz dwa wyszukiwania dziennie, pamiętaj jednak, aby zmienić język i kraj na ten, który Ciebie dotyczy.
  • What Font Is – spodobał Ci się font na jakiejś grafice i chciałabyś z niego skorzystać, ale nie znasz nazwy? WhatFontIs pomoże Ci znaleźć ten font lub taki, który będzie do niego podobny.
  • IQ Hastaghs – ta strona pomoże Ci znaleźć hashtagi, sprawdzić ich wielkość i wyszukać podobnych, do tych które Cię interesują, a także prześwietli hashtagi pod kątem tego czy nie są zbanowane.
  • Buzzsumo – w darmowej wersji pozwoli Ci sprawdzić, co aktualnie jest popularne w mediach społecznościowych, w Polsce jak i na świecie, dzięki czemu możesz, chociażby na bieżąco reagować na aktualne wydarzenia (RTM – Real Time Marketing).
  • KLSZ – dzięki temu narzędziu sformatujesz tekst tak, żeby wyglądał ładnie na Instagramie. Narzędzie to dodaje entery w tekście przeznaczonym na Instagrama, dzięki temu tekst ma taki format jaki sobie ustaliłaś.

Korzystanie z tych narzędzi może znacznie ułatwić Ci tworzenie treści na wszelkie media społecznościowe, ale także ogólnie przy tworzeniu tekstów w codziennej pracy. Najlepsze jest to, że wszystkie te aplikacje do tworzenia tekstów pod media społecznościowe są darmowe.

Napisz, z jakich narzędzi Ty korzystasz w swojej pracy.

Pozostałe artykuły:

Scroll to Top